DOUČOVÁNÍ

Děti v náhradní rodinné péči se často potýkají se zhoršeným školním prospěchem. Je to způsobeno jejich ztíženým startem do života, vzory, které si osvojily během života v biologické rodině, či mezigeneračním rozdílem mezi pěstouny a dětmi. Ve službě doučování proto vidíme obrovský smysl a každoročně se na ni snažíme sehnat finanční prostředky u donátorů. Více o službě doučování se dočtete zde

Pořádání výletů, pobytů či táborů pro děti

Pravidelně pořádáme výlety na nejrůznější pro děti atraktivní místa, letní pobytový tábor, příp. třídenní až čtyřdenní pobyt o jarních prázdninách. Organizování těchto aktivit se věnujeme již od roku 2013 a máme tak bohaté zkušenosti.

Možnost zapůjčení knih z naší odborné knihovny

Součástí jedné z našich poradenských místností je odborná knihovna, kterou pravidelně doplňujeme o nejnovější tituly na téma náhradní rodinné péče, výchovy dětí, komunikace apod. Našim pěstounským rodinám nabízíme zapůjčení knihy zdarma.

Pořádání akcí pro pěstounské rodiny

Klíčem úspěchu pěstounské péče je nebýt na to sám. Kromě podpory klíčové pracovnice vidíme jako užitečné vzájemné setkávání pěstounských rodin umožňující nejen strávit příjemný společný čas, ale také sdílet svou situaci a zkušenosti. Během roku tak pořádáme akce pro pěstounské rodiny, jako vánoční workshop či Den rodiny pro veřejnost, nebo se účastníme veřejných akcí s programem pro rodiny s dětmi (Nadační městečko OKD, Den rodin Moravskoslezského kraje apod.).